



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 346.544571 mg |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 50 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ColdFire V1 |
| Interface | CAN, I²C, SCI, SPI, USB |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 51 |
| Oscillator Type | External |
| Peripherals | DMA, I²C, LVD, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Frequency | 50.33 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 8 |
| Number of Programmable I/O | 51 |
| Number of Timers/Counters | 9 |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 50.33 MHz |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$18.65818
Ext.Price$18.65818
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $18.65818 | $18.65818 |
| 10 | $18.15864 | $181.58640 |
| 25 | $17.67235 | $441.80875 |
